Energie radosti

Radost má ze všech emocí nejvyšší vibrace. Miluji radost ze života, radost ze samotné podstaty radosti. A kdo by ne? Ale jak ji probudit, jak ji navodit v každodenním životě? Nijak. Ona tu prostě je a vždycky bude.

Někdy mám den, kdy jsem v tzv. dětské radosti. Raduji se už jenom z toho, že jsem, pozoruji detaily, maličkosti, lidi, předměty, rostliny, zvířata, bytosti a všechno, a všichni mi přijdou úžasní a vyvolávají ve mně pocit radosti. Pocity radosti z toho, že jsem zde na Planetě, tady a teď.

Někdy tím i kamarádku štvu, zvlášť, když ona je v energii starostlivé maminky a vedle ní stojí kamarádka, která ji připadá, jako další dítě, o které je třeba se starat. V tu chvíli mě to také rozradostní, protože to na ní vidím, cítím její pocity a přijde mi to vtipné. Nevysmívám se jí, jen mi přijde krásné, že má takovéhle pocity. A to dokáže dětská radost, že nesoudí, nehodnotí, nerozčiluje se, jen vás rozzadostní cokoliv.

Když mám tento výjimečný den, užívám si ho celým tělem, všemi smysly, všemi buňkami, protože si uvědomuji, jak je to jedinečné, moci se vrátit do dětství a užít si ten pocit bezstarostnosti, radosti a kochání se životem.

Jak se do této radosti dostat? Odpojit se od strachů, vypnout mozek a jít do svého žaludku. Ano, slyšíte správně, jít do svého žaludku. Některé staré moudré národy tvrdí, že v žaludku sídlí duše. A nejen to, v žaludku sídlí i vaše vnitřní dítě. Napojte se tedy na své vnitřní dítě - stačí si ho jen představit, jak tam radostné vnitřní dítě, vy jako malý sedíte a hrajete si - napojit se na něj a zeptat se, co by chtělo teď a tady dělat? A ať řekne cokoliv, tak to jít udělat. Dopřát si tu chvilku a potěšit své radostné vnitřní dítě a tím i sám sebe.

Že Vám to na poprvé nešlo? I to se stává, vždyť jste s ním už hodně dlouho nemluvili, tak vám moc nevěří. Budete to muset zkoušet častěji, dokud Vám neuvěří, že jste zpět, a že jste s ním ve spojení, a chcete si s ním hrát, protože vám už konečně došlo, jak moc ho milujete, a jak moc ho potřebujete ve svém životě. Vzpomněli jste si, že je vaší nedílnou součástí, že je Vámi a Vy jím, a že jeden bez druhého nejste celiství.

Občas ho navštivte, uvidíte, že za čas se s vámi bude spojovat samo a ve chvílích, kdy ucítí, že je ta pravá chvíle se s vámi spojí a okoření vám život touto úžasnou bezstarostnou dětskou radostí.

Samozřejmě radost má mnoho podob, tohle je jen jedna z nich. A víte, o čem je život? Objevovat v sobě typy radosti, pozorovat a kochat se tím, kolik radosti můžete v životě zažívat. Jak vaše fyzické tělo dokáže radost prociťovat a hýčkat si ji. Třeba jen jednoduché lechtání. Chcete vidět během pár vteřin, jak vytryskne fyzická radost na povrch, začněte druhého lechtat. Uvidíte, jak je naše tělo pro radost přímo stvořeno:) Chcete zažít to, jak vám radost druhého, přivodí vaši ještě větší radost? Nemusím snad radit, jak na to. Vy toho, komu chcete udělat radost znáte lépe... Udělejte si radost. Zaveďte si třeba i den radosti. Co takhle pátek - jako den radosti.

Možností a variant jak si udělat radost, je nekonečně mnoho a je jen na vás, jestli budete stoupat, nebo klesat. Takovou máte moc. Moc tvořit radost.