Hlídejme si vlastní energii, není zadarmo

Nedávno jsem řešila s několika kamarádkami nezávisle na sobě, jak je jim brána energie, aniž by si toho byly vědomy. Bylo to zajímavé, řešily různé situace a všechny mě vedly k tomu, že jsou vycucávány a dávají svou energii nevědomky a zadarmo.

Jeden z příkladů za všechny jsou blízcí rodinní příslušníci, nejčastěji maminka či babička. Jste na klasické rodinné návštěvě a druhá strana, místo, aby se s vámi bavila příjemně a nenuceně, ve vás vyvolává pocit viny, naštvanosti nebo vaší neschopnosti. Typické jsou tzv. ponižovací taktiky, kdy vás něčím dotyčný urazí, vy se naštvete a on má takový ten potutelný úsměv osobního uspokojení. V tuto chvíli je vám brána energie. Stali jste se zdrojem něčí energie.

Další klasický příklad je rodinný příslušník, přítel či kamarádka nebo i známá, kdy vás chce něčím nachytat, naštvat a opět vyvolat negativní emoci. Zaskočení, naštvanost, zraněnost, strach, nepříjemný pocit vlastní nedostatečnosti, apod. to jsou emoce, kterými druhý vysává vaší energii.

Někteří lidé, prostě zatím ještě potřebují, energii brát i jiným způsobem, než jen sami od sebe a ze svého nitra. Prozatím neumí tvořit energii ze srdce do srdce z radosti, lásky, soucitu či laskavosti. Prostě jinou možnost zatím neznají.

Je to ve všech případech, kdy jste dovedeni k naštvanosti, uraženosti, pláči, či jakékoliv negativní emoci, reakci či pocitu. Je to klasický starý vzorec fungování naší mysli, který je předáván z generace na generaci, takže není nutné nikoho obviňovat či hledat viníka. Důležité je, že dnes již tento starý systém neplatí a vy to můžete změnit. Vezměte si svou energii zpátky. Jak? Velice jednoduše.

Zahrajeme si hru - nenechám si vzít svou energii:)

Časem to pro vás bude přirozené, a hru již nebudete muset hrát. Ze začátku tato hra, ale pomáhá. Později až vám lidé přestanou energii brát, nebo do vašeho života již dokonce nebudou vůbec chodit, protože za prvé již nebudete dávat energii, takže pro ně nebudete zajímavý, a zároveň nebude již potřeba těchto lekcí. Ale než se tak stane, zahrajte si párkrát tuto hru a uvidíte ty neuvěřitelné změny.

Je to velice jednoduché, určitě jste již z tohoto článku pochopili a vytipovali si, kdo vám tak zhruba bere energii. A na tyto lidi se zaměřte. Příště, když je potkáte, tak již budete předem připraveni na to, že vás zase budou chtít něčím dostat, aby mohli začít sosat. Ale protože budete připraveni, tak se stanete pozorovateli a budete sledovat, co na vás zase vybalí, jakou taktiku zvolí, co na vás vytáhnou.

Hra spočívá v tom, že ať použijí cokoliv, vy se nenecháte nachytat, naopak úkolem této hry je, převést dotyčného snahu vyvolat ve vás negativní emoci - v žert, či nenucenou poznámkou vrátit snahu zpět dotyčnému. Dobré je také třeba vůbec nereagovat, jako byste to neslyšeli. Prostě nechat to po sobě jen tak stéct, nenechat se touto snahou dotknout.

Celý princip je o tom, aby vám nikdo nevzal energii a ani vy nebrali energii nikomu dalšímu. Protože občas se v těchto případech stává, že když vám někdo vezme tímto způsobem energii, máte pak snahu vzít si ji zase někde zpátky vy sami. A tak vzniká začarovaný kruh, kdo komu vezme více energie:)

A vy se přece máte natolik rádi, že si chcete nechat svou energii pro sebe.

Víte, ono je totiž jedno takové mé možná utopické, ale já věřím, že reálné přání, že se budeme setkávat jen s lidmi, kteří nás vidí rádi, kteří se s námi setkávají a baví od srdce do srdce, se kterými si vzájemně energii dáváme, protože nám ve společnosti těchto lidí energie přetéká a my můžeme s těmito lidmi klidně energií "plýtvat". Protože s nimi nám energie neubývá, ale naopak roste. To je vize mé budoucnosti, kterou již nyní žiju:)

Budu ráda, pokud mi napíšete vaše zkušenosti.