Jednáš podle myšlenek nebo intuice?

Přestaň poslouchat myšlenky, jen je pozoruj a věř, že to není tvá cesta. Až přestane tvá mysl mluvit a ty se ocitneš v tichu bez myšlenek, to je pravé osvícení, to je to, na co jsi dlouho čekal. Jen v tichu můžeš začít slyšet své srdce.

Všechno už víš, jsi knihovna, jen se nyní učíš si v ní číst a nacházet ty informace, které nyní potřebuješ.

Často se mě někdo ptá, jak rozpoznat myšlenku od hlasu srdce. Jak poznám, že to mluvila intuice a ne mysl?

Tak v první řadě, mám vyzkoušeno, že intuice nemluví, intuici cítíte. Je to pocit, je proto tižší než myšlenka. Intuice nebo hlas srdce je takové teplo, chvění v podbříšku, je to láskyplný pocit uvnitř hrudi, je to radost, která se zachytila v těle... hlava s tím nemá nic společného, ta pak hledá řešení, cesty, jak toho dosáhnout, ale na začátku mysl není, ta ani netuší, že vás tohle napadlo.

Neříkám, že je jednoduché to rozpoznat, i když vlastně je. Ale záleží, kde se zrovna nacházíte na své cestě, a jestli jste více intuitivní nebo rozumový typ, a jestli jste ve svém nitru nebo obklopeni spíše myšlenkami.

A už slyším, vaši otázku: A jak tedy z toho ven? No, dovnitř:)

Budu vás tím štvát celou dobu, protože intuici máme všichni. Dokonce ji i cítíme, ale vy ji chcete pořád jen slyšet. Neuslyšíte ji, není slyšet, je jen cítít:)

Je z podivem, že když my někdo řekne, že necítí intuici, nebo své srdce, tak mi záhy odpoví na svou otázku z pozice intuice nebo srdce. Nesoudím, nebyla jsem jiná. Proč stále chceme tu odpovědět slyšet v hlavě, když ona je v našem srdci?

Tak jinak. Všechny odpovědi, které v sobě najdete a dělají vám radost - vše, co vám působí teplo v břiše, či příjemné chvění z očekávání je intuice od srdce, vše, co vám působí klid a harmonii je také srdce, a vše, ale opravdu všechno ostatní - je mysl.

Mysl je racionální, mysl je chladná, mysl je plná strachu, obav, mysl je nervózní, mysl je uspěchaná, mysl je adrenalínová, mysl je vykalkulovaná...a tak bych mohla pokračovat.

Trénujte, vnímejte své pocity a uvidíte, že za čas už to bude automatické. Za čas, již nebudete muset sledovat, ani přemýšlet, budete vědět. Budete vědět, že věříte. Že víte, co je od vaše ho srdce a co je mysl. A hlavně, mysl bude znát časem své místo a tak myšlenky budou chodit opravdu výjimečně.

Věřte, že víte, protože vy opravdu víte!